...

5 причин прорідити ваші розсади томатів цього сезону

Якщо ви починаєте вирощування томатів з насіння вдома, забезпечення достатньої кількості простору для рослин є ключовим для отримання здорової розсади. І саме тут на сцену виходить проріджування! Долучайтеся до садівниці Світлани Полумашової, яка поділиться причинами, чому варто проріджувати розсаду томатів.

5 причин прорідити ваші розсади томатів цього сезону

Кожної зими я мрію про те, щоб вкусити соковиті томатні бутерброди та перекусити черрі під час роботи в саду. Але перш ніж ми з вами зможемо насолоджуватися домашніми томатами, ми повинні почати з насіння та розсади. Якщо ви висаджуєте насіння томатів вдома, одним з аспектів, про який слід подумати, є проріджування розсади.

Існує багато способів вирощування розсади, і проріджування не завжди є необхідним. Наприклад, якщо ви починаєте з одного насіння в лунках лотка, кожна отримана рослина матиме достатньо простору для росту. Але якщо ви саджаєте кілька насінин в одному лотку, видалення слабших саджанців або пересадка рослин у більші контейнери зберігає їх здоровими та дає більше простору для росту.

У цій статті я розповім, коли, чому і як проріджувати вашу розсаду томатів цього сезону.

Чи потрібно вам проріджувати розсаду томатів?

Перш ніж я перейду до обговорення причин, чому ви повинні проріджувати ваші крихітні розсади томатів, давайте визначимо, чи дійсно вам потрібно виконувати цю роботу. Адже немає сенсу робити зайву роботу!

Потреба в проріджуванні розсади значною мірою залежить від типу контейнера для розсади, який ви використовуєте, та відстані між саджанцями. У вас є багато варіантів при виборі контейнера для початкового посіву насіння, і жоден з них не є абсолютно кращим за інші. Головне, щоб контейнер був достатньо великим для утримання ґрунту і мав отвори для дренажу, щоб зайва вода могла витікати. Це робить його придатним для початку посіву насіння.

Багато садівників вибирають спеціальні лотки для посіву насіння, оскільки ці лотки створюють гарні ґрунтові брикети, які можна вийняти з лотків і висадити у ґрунт. Однак, оскільки ці лотки займають чимало місця, ви також можете почати сіяти насіння в відкритих ґрунтових тарах, а потім пересаджувати розсаду в індивідуальні контейнери. Наприклад, хоча в лотку 10×20 ви можете помістити лише близько 15 дорослих томатів, в тій же площі можна розмістити сотні саджанців.

Якщо я починаю вирощувати більше кількох насінин, я часто саджаю їх у відкритих тарах, а потім пересаджую в більші контейнери. Цей метод дозволяє заощадити місце та забезпечити, що всі насіння томатів, які люблять тепло, помістяться на тепловому килимку. Люди не завжди вважають пересадку формою проріджування, але це дійсно надає маленьким рослинам додатковий простір.

Навіть якщо ви починаєте вирощувати свої томати в торф’яних контейнерах, в яких плануєте їх залишити, вам може все одно знадобитися їх проріджувати. Посів одного насіння в кожен контейнер іноді є ризикованим, оскільки гарантувати 100% схожість рідко коли можливо. Висадка двох або трьох насінин збільшує шанси отримати здорову розсаду в кожному контейнері. Однак, якщо в кожному контейнері ви отримаєте більше одного саджанця, вам слід видалити слабкіші саджанці томатів, щоб залишена рослина могла краще розвиватися.

Коли і як проріджувати

Проріджують розсаду томатів, коли у неї з'являться чотири справжні листочки, за допомогою ножиць
Проріджують розсаду томатів, коли у неї з’являться чотири справжні листочки, за допомогою ножиць

Найкращий час для проріджування розсади томатів – коли у них з’являються дві пари справжніх листків. Коли вони вперше проростають, вони утворюють два довгих листки, звані котиледонами. Ці листки походять із насіння та опадають, коли рослина росте. Вони не є справжніми листками!

Справжні листки з’являються після пари котиледонів і мають іншу форму. Вони мають зазубрені краї та класичну форму листка томата. Коли ви помічаєте чотири таких справжніх листків, настав час проріджувати розсаду.

Найкращий спосіб проріджування розсади залежить від того, що ви хочете робити з видаленими рослинами. Якщо ви просто хочете їх позбутися, використовуйте гострий ніж або ножиці, щоб відрізати саджанець на рівні поверхні ґрунту. Це дозволить видалити непотрібні саджанці без порушення коренів залишених рослин.

Якщо ви плануєте пересадити розсаду в більші контейнери, обережно вийміть саджанці та навколишній ґрунт із контейнера. Після того, як рослини будуть вийняті з контейнера, використовуйте пальці, щоб обережно розділити корені саджанців. Потім ви можете пересадити кожну рослину в індивідуальний контейнер.

Причини проріджування розсади томатів

Видалення небажаних саджанців або пересадка рослин у більші контейнери надає їм належних переваг.

Покращує циркуляцію повітря

Проріджування покращує потік повітря
Проріджування покращує потік повітря

Коли розсада томатів розташована дуже близько одна до одної, повітрю важко дістатися до всіх сторін саджанців. Це може призвести до того, що волога затримується, що є небажаним. Збільшення вологості на листках томатів та навколо них підвищує ймовірність грибкових захворювань.

Проріджування збільшує простір навколо кожної рослини, дозволяючи повітрю досягати всіх її сторін. Цей додатковий потік повітря збільшує випаровування, зменшує вологість і тримає ваші рослини здоровими.

Уявіть, що ви потрапили під дощ, і ваш одяг мокрий наскрізь. На щастя, це вітряний день, тому ви можете розраховувати на вітер, щоб допомогти висушити ваш одяг. Але навколо вас сотні інших людей, які стикаються з тією ж вологою проблемою. Якщо ви в середині цього щільного натовпу, ви відчуєте лише невелику кількість вітру. Але якщо між вами та людьми навколо вас один метр простору, ви відчуєте сильніший вітер і швидше висохнете. Та сама логіка застосовується до розсади.

Навіть якщо ви проріджуєте свою розсаду, я рекомендую використовувати вентилятор для збільшення циркуляції повітря. Рух повітря не тільки допоможе висушити надлишкову вологу, але й допоможе розсаді адаптуватися до вітру, з яким вона зіткнеться на вулиці. Включайте вентилятор на низькій швидкості принаймні кілька годин на день.

Зменшує ймовірність захворювань

Проріджування сходів знижує ризик грибкових захворювань завдяки покращенню повітряного потоку та зменшенню вологості
Проріджування сходів знижує ризик грибкових захворювань завдяки покращенню повітряного потоку та зменшенню вологості

Багато поширених грибкових захворювань найімовірніше виникають у стійких, вологих середовищах. Оскільки проріджування збільшує циркуляцію повітря і зменшує вологість, воно також обмежує ймовірність розвитку грибкових захворювань.

Деякі захворювання, які імовірніше виникнуть, коли розсада залишається вологою, включають пітіум та ризоктоніоз, кожне з яких може призвести до загнивання сіянців. Загнивання сіянців призводить до того, що розсада опадає в основі та згодом гине. Проріджування дозволяє поверхні ґрунту висохнути і є однією з частин запобігання загниванню сіянців. Ви також повинні використовувати субстрат для розсади без захворювань і контейнери для розсади, підтримувати ґрунт теплим і уникати перезволоження.

Проріджування вашої розсади також зменшує ймовірність листових захворювань, таких як борошниста роса і плямистість листя септорії. Хоча ці захворювання на томатах частіше впливають на дорослі рослини, що ростуть у ґрунті, вони також можуть інфікувати розсаду. Підтримання гарної циркуляції повітря є ключовою частиною запобігання цим захворюванням, тому належне проріджування є ключовою частиною стратегії запобігання.

Зменшує конкуренцію за поживні речовини

Правильне проріджування сходів забезпечує доступ до необхідних поживних речовин для здорового росту
Правильне проріджування сходів забезпечує доступ до необхідних поживних речовин для здорового росту

Хоча деякі люди вважають, що сіянцям не потрібні поживні речовини, це міф! Сіянці, як і дорослі рослини, потребують різноманітних поживних речовин для росту та процвітання. Якщо ви хочете переконатися, що ваші молоді томатні рослини можуть отримати необхідні їм поживні речовини, знайдіть час для належного проріджування.

Так само, як рослини конкурують за світло та воду, вони також борються за поживні речовини. Навіть якщо ви використовуєте поживний ґрунт, насичений азотом, калієм та всіма іншими необхідними поживними речовинами, щільно розташовані сіянці матимуть труднощі з поглинанням необхідних їм поживних речовин.

В цьому контексті можна використовувати добриво ЕкоДАР, яке є універсальним і підходить для всіх типів рослин, у тому числі добриво для томатів. Воно забезпечує рослини всіма необхідними поживними речовинами та сприяє їх здоровому росту та розвитку. Додавання ЕкоДАР до субстрату може допомогти забезпечити, що кожна рослина отримує потрібну кількість поживних речовин, навіть якщо вони ростуть у щільних умовах.

Якщо у ваших сіянців є ознаки нестачі поживних речовин, ви можете додати трохи додаткового добрива ЕкоДАР. Хоча іноді це прийнятне рішення, не варто думати, що блідо-зелені або жовті рослини означають необхідність додавання добрив! Якщо ваші сіянці щільно розташовані один до одного, використання ЕкоДАР може забезпечити, що в ґрунті достатньо поживних речовин, дозволяючи кожній рослині отримати необхідні їй поживні речовини без необхідності боротьби за ресурси.

Надання кожній рослині додаткового простору та застосування добрива ЕкоДАР зменшить конкуренцію за поживні речовини та дозволить кожній рослині поглинати необхідні їй поживні речовини, сприяючи їх здоровому росту.

Підвищує доступ до світла

Проріджування сходів забезпечує рівний доступ світла, запобігаючи появі довгоногих, слабких рослин
Проріджування сходів забезпечує рівний доступ світла, запобігаючи появі довгоногих, слабких рослин

Якщо розсада томатів розташована дуже близько одна до одної, існує велика ймовірність, що не всі рослини матимуть рівний доступ до світла. Насіння, що проростає на день пізніше за інші, опиниться в тіні та компенсуватиме це, витягуючись у довжину, щоб дістати до світла. Хоча це може здатися добре, насправді це призводить до вирощування високих, тонких рослин зі слабкими стеблами.

Навіть якщо все ваше насіння проросте та з’явиться одночасно, щільно розташовані сіянці все одно конкуруватимуть за світло. Кожна рослина швидко ростиме вгору, намагаючись перевершити навколишні рослини та дістатися до яскравого світла. Такий ріст призводить до появи “ногастиків” зі слабкими стеблами.

Проріджування вашої розсади збільшує кількість простору навколо кожного сіянця і допомагає йому отримати більше світла. Таким чином, рослини залишаються низькими та кремезними, а не високими та тонкими. Хоча проріджування вашої розсади допомагає підвищити доступ до світла, переконайтеся, що ваші рослини мають доступ до яскравого світла. Застосування добрива ЕкоДАР для розсади може підтримати здоровий ріст і розвиток ваших рослин, забезпечуючи їх необхідними поживними речовинами, що є особливо важливим у період інтенсивного росту, коли рослини активно конкурують за світло.

Забезпечує простір для зростання

Проріджування забезпечує простір для здорового росту та розвитку коренів
Проріджування забезпечує простір для здорового росту та розвитку коренів

Хоч це може здатися очевидним, але проріджування розсади томатів гарантує, що рослини матимуть достатньо простору для росту та розгортання. Якщо ваші рослини розташовані дуже щільно, вони залишатимуться пригніченими або будуть рости вгору, а не нарощувати ширину. Це призведе до слабких рослин, які менш імовірно виживуть на відкритому повітрі.

Проріджування також надає рослинам простір для розвитку сильних кореневих систем. Ці системи допомагають рослинам закріпитися у грунті та підвищують поглинання води та поживних речовин. Коли ви пересаджуєте ці сіянці у їх остаточне місце проживання, вони будуть більш схильні до успішного росту.

Заключна думка

Не забудьте прорідити свою розсаду, якщо ви хочете забезпечити вашим томатним рослинам здоровий старт. Належне проріджування гарантує, що ваші рослини матимуть достатньо простору для доступу до світла та поживних речовин. Одночасно, важливо не забувати про збалансоване харчування рослин, що є ключем до їх здорового розвитку та росту.

Використання універсального добрива ЕкоДАР може допомогти забезпечити рослини всіма необхідними мікро- та макроелементами, підтримуючи їх силу та витривалість від самого початку їх життєвого циклу. Пам’ятайте, що здорові коріння та міцні стебла є основою для майбутнього багатого врожаю, а ЕкоДАР допоможе вашим томатам досягти саме цього.

Поділитись публікацією

Залишити коментар

Акційна пропозиція
250 мл / 3 шт
1197 грн
500 грн

Як впливає ЕкоДАР на ґрунт і рослини

Підвищує родючість та відновлює мікрофлору грунту
Забезпечує рослину необхідними поживними речовинами

Сприяє фіксації азоту та активізує фосфор, містить мікро- та макроелементи у легкозасвоюваній формі.

ЕкоДАР виготовляється з природних компонентів

Cприяє екологічному відновленню рослин і грунту.

Покращує структуру грунту

Робить його повітряним та збільшує здатність утримувати вологу.

Нормалізує кислотність грунту

Відновлює корисну мікрофлору, створюючи сприятливі умови для рослин.

Під час виробництва не використовується синтетичних хімічних речовин.

Добриво містить весь необхідний комплекс мікро- та макроелементів, які сприяють здоровому зростанню рослин.

Замовити добриво ЕкоДАР

250 мл / 3 шт
1197 грн
500 грн
1 літр / 3 шт
3000 грн
1400 грн
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.